Natura e greu de suportat fiindcă ea te sfidează cu liniștea ei, cu adevărul ei. Poate că cea mai mare trudă a omului este aceea de a- și crea valorile sale,, natura lui. Aici trebuie să înceapă sensul creației... Nu pot dezvălui viu aceasta idee. Plouă, m-am sculat târziu, sunt apatic.
Ion Vlasiu în Monolog asimetric
Adăugat de anonim

Votează! | Copiază!
Nu sunt comentarii până acum. Ne-am bucura să vedem o primă impresie despre textul de mai sus.